Laserowy grawer do każdego materiału

W branży skupiającej się na znakowaniu produktów istnieje wiele technik tworzenia wzorów, jednak obecne możliwości technologiczne sprawiają, że ogromną większość materiałów jesteśmy w stanie ozdobić przy pomocy samego lasera do grawerowania. To uniwersalne urządzenie, które potrafi doskonale dostosować się do faktury, gabarytów i twardości produktu. Jednocześnie zapewnia prawidłowe wykonanie całej kompozycji, bez najmniejszego ryzyka błędu. Metoda wycinania laserowego zdecydowanie dominuje w całej branży. Z usługami tego typu spotkać się można w każdym regionie Polski, na Śląsku i nie tylko. Elastyczność w zakresie dostosowania do materiału jest nieoceniona i sprawia, że w dzisiejszych czasach grawerować można niemal na wszystkim.

Nie tylko metal – idealne powierzchnie do grawerowania

Metoda grawerowania stosowana jest między innymi przy elementach metalowych, takich jak długopisy, kubki termiczne, termosy czy papierośnice. Twardy materiał wymaga działania lasera, który przebije powłokę, tworząc na niej określone wzory. Z taką samą skutecznością wycinanie laserowe można jednak stosować również na drewnie. Tworzywo ozdobione cytatem lub rysunkiem może posłużyć jako skrzyneczka na herbatę, podkładka na kubek czy etui. Nie ma znaczenia, czy materiał wywodzi się bezpośrednio z surowego drewna czy też pokryty jest fornirem lub lakierem – każda powłoka tego surowca doskonale sprawdzi się jako płótno pod grawerunek. Trzeba jednak pamiętać, że drewno, z racji naturalnego pochodzenia, ma wewnątrz różne barwy. Musimy więc nastawić się na to, że podczas grawerowania kilku tych samych wzorów nie uzyskamy w każdym produkcie jednolitego odcienia. Ta drobna niedogodność jest jednak rekompensowana wysoką precyzją oraz ogromną różnorodnością tworzonych produktów. Z drewna można uformować każdy przedmiot, zarówno upominek pamiątkowy dla pracownika, jak i prezent dla bliskiej osoby.

Szkło, ceramika i… jedzenie!

Szklanki, miski, kufle i inne szklane elementy składające się na wyposażenie kuchenne mogą również służyć jako pamiątki z wygrawerowanymi życzeniami lub słowami uznania. To popularna forma prezentu, praktykowana wśród przyjaciół, krewnych i współpracowników. Delikatny laser nie niszczy szkła – po zakończeniu grawerowania jego struktura pozostaje nienaruszona, a na powierzchni pozostaje wyraźnie widoczna grafika. Znakowanie stosuje się z takim samym powodzeniem na powierzchniach szklanych, ceramicznych i porcelanowych. Jednocześnie ozdobione w ten sposób szklanki i kubki można bez ryzyka myć w zmywarce. Wycięte laserem wzory są odporne na ścieranie i wszelkie środki chemiczne. Raz wykonane, będą trwale zdobiły naczynie. Materiały tego typu są powszechnie wykorzystywane do grawerunku, jednak specjaliści w tej dziedzinie wciąż przekraczają kolejne bariery, oferując znakowanie również owoców i warzyw. Kosz jabłek z wyciętym na ich powierzchni logiem firmy będzie idealnym uzupełnieniem dekoracji stoiska na targach branżowych lub po prostu atrakcyjną formą reklamy w siedzibie firmy, która jednocześnie posłuży jako poczęstunek dla klienta. Oczywiście wszelkie produkty żywnościowe poddane działaniu lasera jak najbardziej są wciąż zdatne do spożycia. Jak widać, grawerowanie to uniwersalna metoda, która świetnie sprawdza się na różnorodnych materiałach. Posłuży zarówno do ozdobienia prezentu na nieformalną okazję, jak i w celach służbowych do produkcji nagród czy odznaczeń.